Recenzja kasku Biltwell Lane Splitter.

 

 

 

Kask Biltwell Lane Splitter. 

Tekst: Robert Osmulski

Zdjęcia: Robert Osmulski

Recenzja po dystansie 3700 mil (ok.6000km). Start odbył się z Warszawy przez Gdynię, Karlskrona do bazy wypadowej w Drammen. Następnie drogą E6 i E136 do drogi 63 na Trollstigen a dalej do malowniczego miasta Geiranger. Z  Gairanger do Briksdalsbre i powrót do Drammen. Z Drammen do Warszawy.  Z Warszawy nad  jezioro Orzysz i powrót następnie na Festiwal Woodstock.  Zakres temperatur od 12 do 34 stopni Celsjusza.  Pogoda od słonecznej po przez duże zachmurzenie i ulewny deszcz.

Kask posiada amerykański certyfikat DOT FMVSS No.218 i europejski ECE R22.05.
Po zakupie w pudełku otrzymujemy kask oraz worek i instrukcję użytkownika.
Wizualnie kask wygląda bardzo ciekawie, agresywnie, współcześnie w stylizacji klasycznej. Prezentuje się lepiej niż na zdjęciach w katalogu. Wykonanie na zewnątrz i wewnątrz jest w wysokiej jakości. Po założeniu na głowę kask jest bardzo wygodny i mocno siedzi na głowie. Widoczność z wnętrza kasku jest bardzo dobra, szeroki kąt widzenia wynoszący ok. 170 stopni jest wystarczający na jazdę po mieście i w trasie. Szybka jest bardzo przejrzysta, dobrze dopasowana do uszczelek i posiada zabezpieczenie przed otwarciem. Przy prędkości do 130 km/h jazda jest komfortowa a wewnątrz kasku jest cicho. Przy ok.120 mil/h usłyszałem lekki szmer ;). Po dziennym limicie ok. 700 km nie odczuwamy zmęczenia od hałasów dobiegających z drogi. Wnętrze kasku jest wygodne i miękkie, dobrze trzyma się na głowie i kościach policzkowych. Komfort podczas upalnych dni jest wysoki ponieważ kask posiada z przodu otwory nawiewowe (minusem jest że nie są zamykane ) i z tyłu na szczycie otwór wentylacyjny co nie powoduje dyskomfortu w upalne dni. A teraz trochę o minusie otworów nawiewowych Lane Splittera. Otóż przy jeździe w deszczu (ok.300km) gdzie padało bardzo intensywnie brak zamknięcia otworów bardzo przeszkadzał podczas jazdy. Pod kaskiem miałem założoną kominiarkę która po ok. 100 km cała przemiękła a woda dostająca się przez otwory dotarła przez kominiarkę za przeciwdeszczówkę do koszulki która była mokra z przodu do pasa. Brakiem zamykania otworów w trakcie deszczowej pogody jest też to że wpadające do wnętrza kasku chłodne powietrze miesza siś z wydychanym przez nas ciepłym powietrzem i efektem tego jest zaparowana szybka. Na postoju zatkałem od środka przednie otwory i problem z wpadaniem deszczu do środka zniknął a parowanie zmalało.
Ogólnie kask jest bardzo wygodny i po przejechanych 6000 km jestem z niego zadowolony. Malowanie (u mnie kolor czerwony) jest w wysokiej jakości, wnętrze jest wykonane z wysokiej jakości komponentów.

Podsumowując:
Plusy
-wygląd
-dobra wentylacja
-dobre trzymanie na głowie
-dobra przejrzystość
– poczucie bezpieczeństwa z racji zabudowy
-sprawdzony w trasie 😉 i mieście w każdych warunkach (oprócz śniegu i temperatury poniżej zera) ale czekam do zimy :).
Minusy
-brak zamknięcia przednich otworów nawiewowych

 

 

 

 

 

Na mocy Ustawy o prawie autorskim, Art. 115.

1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.

3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wszystkie materiały na tej stronie, w tym zdjęcia są chronione prawami autorskimi.

Jeżeli chcesz udostępnić ten artykuł u siebie na stronie zapytaj. Zakładka kontakt.

Zapisz

Zapisz